Essential Air Fryer With Rapid Air Technology 4.1 L 1400.0 W HD9200/91/90 Black
Philips Airfryer HD9200/90 (4.1 Ltr) with Rapid Air technology, lets you grill, bake, roast & even reheat your favorite dishes, Cook yummy food to crispy perfection with up to 90% less fat, 30 minutes timer with auto off, temperature control up to 200 °C, 1.8 m cord length for easy manoeuvrability, Not just fries, now make aloo tikkis, roast chicken, grilled vegetables, chocolate cakes and many more dishes,
| Material | Stainless Steel |
|---|---|
| Installation | Built-In |
| Colour Name | Black |
| Energy Used | Electric |
| Appliance Capacity | 3 - 4.9 L |
| Appliance Wattage | Upto 1499 W |
| Capacity | 4.1 L |
| Wattage | 1400 W |
| Model Number | HD9200/91/90 |
| Model Name | Air Fryer-2 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns





Essential Air Fryer With Rapid Air Technology 4.1 L 1400.0 W HD9200/91/90 Black
Essential Air Fryer With Rapid Air Technology 4.1 L 1400.0 W HD9200/91/90 Black
Philips Airfryer HD9200/90 (4.1 Ltr) with Rapid Air technology, lets you grill, bake, roast & even reheat your favorite dishes, Cook yummy food to crispy perfection with up to 90% less fat, 30 minutes timer with auto off, temperature control up to 200 °C, 1.8 m cord length for easy manoeuvrability, Not just fries, now make aloo tikkis, roast chicken, grilled vegetables, chocolate cakes and many more dishes,
| Material | Stainless Steel |
|---|---|
| Installation | Built-In |
| Colour Name | Black |
| Energy Used | Electric |
| Appliance Capacity | 3 - 4.9 L |
| Appliance Wattage | Upto 1499 W |
| Capacity | 4.1 L |
| Wattage | 1400 W |
| Model Number | HD9200/91/90 |
| Model Name | Air Fryer-2 |
Original: $81.15
-65%$81.15
$28.40Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Philips Airfryer HD9200/90 (4.1 Ltr) with Rapid Air technology, lets you grill, bake, roast & even reheat your favorite dishes, Cook yummy food to crispy perfection with up to 90% less fat, 30 minutes timer with auto off, temperature control up to 200 °C, 1.8 m cord length for easy manoeuvrability, Not just fries, now make aloo tikkis, roast chicken, grilled vegetables, chocolate cakes and many more dishes,
| Material | Stainless Steel |
|---|---|
| Installation | Built-In |
| Colour Name | Black |
| Energy Used | Electric |
| Appliance Capacity | 3 - 4.9 L |
| Appliance Wattage | Upto 1499 W |
| Capacity | 4.1 L |
| Wattage | 1400 W |
| Model Number | HD9200/91/90 |
| Model Name | Air Fryer-2 |
























