Electric Vacuum Cleaner 21.0 L 2300.0 W CV-9800YJ 240 BR Black/Red
Features a lightweight design with large wheels and long cord for easy manoeuvring, Engineered to minimise fine dust and allergens in your home, Designed with high capacity dust tank to accumulate large amount of dust particles, Tiny pores in the bag clog with sand and dust, blocking the airflow from the motor, Provides intense suction power that effectively draws in air, dirt, dust, pet hair, and other debris, Tiny pores in the bag clog with sand and dust, blocking the airflow from the motor.,
| Installation | Freestanding |
|---|---|
| Colour Name | Black/Red |
| What's In The Box | Electric Vacuum Cleaner |
| Energy Used | Electric |
| Vacuum Bag Type | Bagged |
| Vacuum Dust Capacity | 2L and Above |
| Product Length | 340 mm |
| Product Height | 580 mm |
| Product Width/Depth | 400 mm |
| Capacity | 21 L |
| Wattage | 2300 W |
| Attribute Key | Floor Nozzle, Suction Control, Blower Function, Twist Free Hose, Filter |
| Attribute Value | Yes, Yes, Sand Blower, Yes, Standard |
| Features | Corded, Auto Shut Off, Manual, Multi-Function, Indicator Lights |
| Model Number | CV-9800YJ 240 BR |
| Model Name | CV-9800YJ 240 BR |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns







Electric Vacuum Cleaner 21.0 L 2300.0 W CV-9800YJ 240 BR Black/Red
Electric Vacuum Cleaner 21.0 L 2300.0 W CV-9800YJ 240 BR Black/Red
Features a lightweight design with large wheels and long cord for easy manoeuvring, Engineered to minimise fine dust and allergens in your home, Designed with high capacity dust tank to accumulate large amount of dust particles, Tiny pores in the bag clog with sand and dust, blocking the airflow from the motor, Provides intense suction power that effectively draws in air, dirt, dust, pet hair, and other debris, Tiny pores in the bag clog with sand and dust, blocking the airflow from the motor.,
| Installation | Freestanding |
|---|---|
| Colour Name | Black/Red |
| What's In The Box | Electric Vacuum Cleaner |
| Energy Used | Electric |
| Vacuum Bag Type | Bagged |
| Vacuum Dust Capacity | 2L and Above |
| Product Length | 340 mm |
| Product Height | 580 mm |
| Product Width/Depth | 400 mm |
| Capacity | 21 L |
| Wattage | 2300 W |
| Attribute Key | Floor Nozzle, Suction Control, Blower Function, Twist Free Hose, Filter |
| Attribute Value | Yes, Yes, Sand Blower, Yes, Standard |
| Features | Corded, Auto Shut Off, Manual, Multi-Function, Indicator Lights |
| Model Number | CV-9800YJ 240 BR |
| Model Name | CV-9800YJ 240 BR |
Original: $188.60
-65%$188.60
$66.01Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Features a lightweight design with large wheels and long cord for easy manoeuvring, Engineered to minimise fine dust and allergens in your home, Designed with high capacity dust tank to accumulate large amount of dust particles, Tiny pores in the bag clog with sand and dust, blocking the airflow from the motor, Provides intense suction power that effectively draws in air, dirt, dust, pet hair, and other debris, Tiny pores in the bag clog with sand and dust, blocking the airflow from the motor.,
| Installation | Freestanding |
|---|---|
| Colour Name | Black/Red |
| What's In The Box | Electric Vacuum Cleaner |
| Energy Used | Electric |
| Vacuum Bag Type | Bagged |
| Vacuum Dust Capacity | 2L and Above |
| Product Length | 340 mm |
| Product Height | 580 mm |
| Product Width/Depth | 400 mm |
| Capacity | 21 L |
| Wattage | 2300 W |
| Attribute Key | Floor Nozzle, Suction Control, Blower Function, Twist Free Hose, Filter |
| Attribute Value | Yes, Yes, Sand Blower, Yes, Standard |
| Features | Corded, Auto Shut Off, Manual, Multi-Function, Indicator Lights |
| Model Number | CV-9800YJ 240 BR |
| Model Name | CV-9800YJ 240 BR |
























