Electric Vacuum Cleaner 2000W 18.0 L 2000.0 W CV950Y-SS220-PG Grey
Removes hidden dust and mites from hard to reach places, Designed to ease your manual efforts, making cleaning less of a chore, Dual handles make it easier to hold the large tank for more convenient dust disposal, Application of fluid Analysis techniques has resulted in a high efficiency design, Generates the high power that's the source of the powerful suction,
| Colour Name | Grey |
|---|---|
| Energy Used | Electric |
| Vacuum Dust Capacity | 2L and Above |
| Product Length | 36.8 cm |
| Product Height | 45 cm |
| Product Width/Depth | 45 cm |
| Capacity | 18 L |
| Wattage | 2000 W |
| Attribute Key | Capacity, Power, Function, Voltage, Suction Power |
| Attribute Value | 18 L, 2000 W, Dry, 220 V, 460 W |
| Model Number | CV950Y-SS220-PG |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns



Electric Vacuum Cleaner 2000W 18.0 L 2000.0 W CV950Y-SS220-PG Grey
Electric Vacuum Cleaner 2000W 18.0 L 2000.0 W CV950Y-SS220-PG Grey
Removes hidden dust and mites from hard to reach places, Designed to ease your manual efforts, making cleaning less of a chore, Dual handles make it easier to hold the large tank for more convenient dust disposal, Application of fluid Analysis techniques has resulted in a high efficiency design, Generates the high power that's the source of the powerful suction,
| Colour Name | Grey |
|---|---|
| Energy Used | Electric |
| Vacuum Dust Capacity | 2L and Above |
| Product Length | 36.8 cm |
| Product Height | 45 cm |
| Product Width/Depth | 45 cm |
| Capacity | 18 L |
| Wattage | 2000 W |
| Attribute Key | Capacity, Power, Function, Voltage, Suction Power |
| Attribute Value | 18 L, 2000 W, Dry, 220 V, 460 W |
| Model Number | CV950Y-SS220-PG |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Removes hidden dust and mites from hard to reach places, Designed to ease your manual efforts, making cleaning less of a chore, Dual handles make it easier to hold the large tank for more convenient dust disposal, Application of fluid Analysis techniques has resulted in a high efficiency design, Generates the high power that's the source of the powerful suction,
| Colour Name | Grey |
|---|---|
| Energy Used | Electric |
| Vacuum Dust Capacity | 2L and Above |
| Product Length | 36.8 cm |
| Product Height | 45 cm |
| Product Width/Depth | 45 cm |
| Capacity | 18 L |
| Wattage | 2000 W |
| Attribute Key | Capacity, Power, Function, Voltage, Suction Power |
| Attribute Value | 18 L, 2000 W, Dry, 220 V, 460 W |
| Model Number | CV950Y-SS220-PG |
























