Electric Rice Cooker With Steamer, Glass Lid 1.8 L 700.0 W 19750 Black/Silver
Large 1.8 Litre capacity bowl with handy keep warm function- enough for cooking ten cups of rice, Includes additional tray for steaming fish or vegetables, Non-stick removable bowl, Includes spatula and measuring cup, Elegant and easy to clean stainless steel base with a glass lid, It cooks rice to perfection, up to 10 cups at a time, and automatically switches off when food is ready. Includes a tray for steaming fish and vegetables, to complete a nutritious and delicious meal.,
| Material | Stainless Steel |
|---|---|
| Colour Name | Black/Silver |
| What's In The Box | Spatula And Measuring Cup |
| Energy Used | Electric |
| Product Length | 28 cm |
| Product Height | 32 cm |
| Product Width/Depth | 24.5 cm |
| Capacity | 1.8 L |
| Wattage | 700 W |
| Attribute Key | Power, Capacity, Set Includes |
| Attribute Value | 700 W, 1.8 L, Spatula And Measuring Cup |
| Model Number | 19750 |
| Model Name | 19750 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns










Electric Rice Cooker With Steamer, Glass Lid 1.8 L 700.0 W 19750 Black/Silver
Electric Rice Cooker With Steamer, Glass Lid 1.8 L 700.0 W 19750 Black/Silver
Large 1.8 Litre capacity bowl with handy keep warm function- enough for cooking ten cups of rice, Includes additional tray for steaming fish or vegetables, Non-stick removable bowl, Includes spatula and measuring cup, Elegant and easy to clean stainless steel base with a glass lid, It cooks rice to perfection, up to 10 cups at a time, and automatically switches off when food is ready. Includes a tray for steaming fish and vegetables, to complete a nutritious and delicious meal.,
| Material | Stainless Steel |
|---|---|
| Colour Name | Black/Silver |
| What's In The Box | Spatula And Measuring Cup |
| Energy Used | Electric |
| Product Length | 28 cm |
| Product Height | 32 cm |
| Product Width/Depth | 24.5 cm |
| Capacity | 1.8 L |
| Wattage | 700 W |
| Attribute Key | Power, Capacity, Set Includes |
| Attribute Value | 700 W, 1.8 L, Spatula And Measuring Cup |
| Model Number | 19750 |
| Model Name | 19750 |
Original: $34.79
-65%$34.79
$12.18Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Large 1.8 Litre capacity bowl with handy keep warm function- enough for cooking ten cups of rice, Includes additional tray for steaming fish or vegetables, Non-stick removable bowl, Includes spatula and measuring cup, Elegant and easy to clean stainless steel base with a glass lid, It cooks rice to perfection, up to 10 cups at a time, and automatically switches off when food is ready. Includes a tray for steaming fish and vegetables, to complete a nutritious and delicious meal.,
| Material | Stainless Steel |
|---|---|
| Colour Name | Black/Silver |
| What's In The Box | Spatula And Measuring Cup |
| Energy Used | Electric |
| Product Length | 28 cm |
| Product Height | 32 cm |
| Product Width/Depth | 24.5 cm |
| Capacity | 1.8 L |
| Wattage | 700 W |
| Attribute Key | Power, Capacity, Set Includes |
| Attribute Value | 700 W, 1.8 L, Spatula And Measuring Cup |
| Model Number | 19750 |
| Model Name | 19750 |
























