Electric Microwave Oven 20.0 L 800.0 W R20MT(S) Black/Silver
Features 8 auto cook menus for simple cooking with the touch of a button, Boasts a large capacity of 20 litres to suit a range of cooking needs, Flaunts a child lock function to ensure optimum safety of curious kids, Provisioned with a timer function which enables you to monitor the cooking and baking time,
| Installation | Countertop |
|---|---|
| Colour Name | Black/Silver |
| Energy Used | Electric |
| Appliance Capacity | Upto 20 L |
| Appliance Wattage | Upto 999 W |
| Product Length | 51 cm |
| Product Height | 30.5 cm |
| Product Width/Depth | 49.5 cm |
| Capacity | 20 L |
| Wattage | 800 W |
| Model Number | R20MT(S) |
| Model Name | R20MT(S) |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns








Electric Microwave Oven 20.0 L 800.0 W R20MT(S) Black/Silver
Electric Microwave Oven 20.0 L 800.0 W R20MT(S) Black/Silver
Features 8 auto cook menus for simple cooking with the touch of a button, Boasts a large capacity of 20 litres to suit a range of cooking needs, Flaunts a child lock function to ensure optimum safety of curious kids, Provisioned with a timer function which enables you to monitor the cooking and baking time,
| Installation | Countertop |
|---|---|
| Colour Name | Black/Silver |
| Energy Used | Electric |
| Appliance Capacity | Upto 20 L |
| Appliance Wattage | Upto 999 W |
| Product Length | 51 cm |
| Product Height | 30.5 cm |
| Product Width/Depth | 49.5 cm |
| Capacity | 20 L |
| Wattage | 800 W |
| Model Number | R20MT(S) |
| Model Name | R20MT(S) |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Features 8 auto cook menus for simple cooking with the touch of a button, Boasts a large capacity of 20 litres to suit a range of cooking needs, Flaunts a child lock function to ensure optimum safety of curious kids, Provisioned with a timer function which enables you to monitor the cooking and baking time,
| Installation | Countertop |
|---|---|
| Colour Name | Black/Silver |
| Energy Used | Electric |
| Appliance Capacity | Upto 20 L |
| Appliance Wattage | Upto 999 W |
| Product Length | 51 cm |
| Product Height | 30.5 cm |
| Product Width/Depth | 49.5 cm |
| Capacity | 20 L |
| Wattage | 800 W |
| Model Number | R20MT(S) |
| Model Name | R20MT(S) |
























