Electric Kettle 1.7 L 2200.0 W HD9339/81 Clear/Silver/Black
| Material | Glass |
|---|---|
| Installation | Countertop |
| Product Weight | 1.14 KG |
| Colour Name | Clear/Silver/Black |
| What's In The Box | Electric Kettle, manual |
| Energy Used | Electric |
| Appliance Capacity | 1.1 To 2.5 L |
| Appliance Wattage | Above 1960 Watt |
| Power Source | Electric |
| Number of Cups | 5 Cups & Above |
| Product Length | 14.6 cm |
| Product Height | 24.8 cm |
| Product Width/Depth | 23.3 cm |
| Capacity | 1.7 L |
| Wattage | 2200 W |
| Attribute Key | Easy to use, Portable, Modern design, Power, Capacity |
| Attribute Value | Yes, Yes, Yes, 2200 watts, 1.7 liter |
| Features | Ergonomic, Travel, Indicator Lights, Self Cleaning, Multi-Function |
| Model Number | HD9339/81 |
| Model Name | Series 5000 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns










Electric Kettle 1.7 L 2200.0 W HD9339/81 Clear/Silver/Black
Electric Kettle 1.7 L 2200.0 W HD9339/81 Clear/Silver/Black
| Material | Glass |
|---|---|
| Installation | Countertop |
| Product Weight | 1.14 KG |
| Colour Name | Clear/Silver/Black |
| What's In The Box | Electric Kettle, manual |
| Energy Used | Electric |
| Appliance Capacity | 1.1 To 2.5 L |
| Appliance Wattage | Above 1960 Watt |
| Power Source | Electric |
| Number of Cups | 5 Cups & Above |
| Product Length | 14.6 cm |
| Product Height | 24.8 cm |
| Product Width/Depth | 23.3 cm |
| Capacity | 1.7 L |
| Wattage | 2200 W |
| Attribute Key | Easy to use, Portable, Modern design, Power, Capacity |
| Attribute Value | Yes, Yes, Yes, 2200 watts, 1.7 liter |
| Features | Ergonomic, Travel, Indicator Lights, Self Cleaning, Multi-Function |
| Model Number | HD9339/81 |
| Model Name | Series 5000 |
Original: $43.29
-65%$43.29
$15.15Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Material | Glass |
|---|---|
| Installation | Countertop |
| Product Weight | 1.14 KG |
| Colour Name | Clear/Silver/Black |
| What's In The Box | Electric Kettle, manual |
| Energy Used | Electric |
| Appliance Capacity | 1.1 To 2.5 L |
| Appliance Wattage | Above 1960 Watt |
| Power Source | Electric |
| Number of Cups | 5 Cups & Above |
| Product Length | 14.6 cm |
| Product Height | 24.8 cm |
| Product Width/Depth | 23.3 cm |
| Capacity | 1.7 L |
| Wattage | 2200 W |
| Attribute Key | Easy to use, Portable, Modern design, Power, Capacity |
| Attribute Value | Yes, Yes, Yes, 2200 watts, 1.7 liter |
| Features | Ergonomic, Travel, Indicator Lights, Self Cleaning, Multi-Function |
| Model Number | HD9339/81 |
| Model Name | Series 5000 |
























