Electric Hand & Stand Mixer Stainless Steel Mixing Bowl For Bread & Dough With 6 Speed Control 5 L
stainless steel bowl mixer 5 liter, Safety lock Function tilt up head easy Removable of bowl, 6 speed control with LED indication light, with 3 accessories:detachable dough hook,flat beater,whisk,
| Material | Stainless Steel |
|---|---|
| Installation | Built-In |
| Colour Name | black |
| What's In The Box | USER MANUAL |
| Energy Used | Electric |
| Product Length | 255 mm |
| Product Height | 390 mm |
| Product Width/Depth | 357 mm |
| Capacity | 5 L |
| Wattage | 1200 W |
| Features | Indicator Lights |
| Model Number | BM-353 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns



Electric Hand & Stand Mixer Stainless Steel Mixing Bowl For Bread & Dough With 6 Speed Control 5 L
Electric Hand & Stand Mixer Stainless Steel Mixing Bowl For Bread & Dough With 6 Speed Control 5 L
stainless steel bowl mixer 5 liter, Safety lock Function tilt up head easy Removable of bowl, 6 speed control with LED indication light, with 3 accessories:detachable dough hook,flat beater,whisk,
| Material | Stainless Steel |
|---|---|
| Installation | Built-In |
| Colour Name | black |
| What's In The Box | USER MANUAL |
| Energy Used | Electric |
| Product Length | 255 mm |
| Product Height | 390 mm |
| Product Width/Depth | 357 mm |
| Capacity | 5 L |
| Wattage | 1200 W |
| Features | Indicator Lights |
| Model Number | BM-353 |
Original: $70.12
-65%$70.12
$24.54Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
stainless steel bowl mixer 5 liter, Safety lock Function tilt up head easy Removable of bowl, 6 speed control with LED indication light, with 3 accessories:detachable dough hook,flat beater,whisk,
| Material | Stainless Steel |
|---|---|
| Installation | Built-In |
| Colour Name | black |
| What's In The Box | USER MANUAL |
| Energy Used | Electric |
| Product Length | 255 mm |
| Product Height | 390 mm |
| Product Width/Depth | 357 mm |
| Capacity | 5 L |
| Wattage | 1200 W |
| Features | Indicator Lights |
| Model Number | BM-353 |
























