Electric Coffee Grinder 1.7kg 110.0 W KG79 Black
Comes with concealed heating element and power indicator, Perfect for boiling the water faster and safer when you fancy a cup of coffee, Easy cleanup, healthy, sturdy and durable, Features a compact design which is easy for filling and pouring, Classic and cool looking appliance like this can be a great addition to any modern kitchen,
| Material | Stainless Steel |
|---|---|
| Installation | Table Top |
| Colour Name | Black |
| What's In The Box | 1 x Coffee Grinder |
| Energy Used | Electric |
| Power Source | Electric |
| Number of Cups | 5 Cups & Above |
| Product Length | 15.1 cm |
| Product Height | 26.8 cm |
| Product Width/Depth | 20.6 cm |
| Wattage | 110 W |
| Attribute Key | High Quality, Easy to use, Universal Compatibility, Durability, Sleek Design |
| Attribute Value | Yes, Yes, Yes, Yes, Yes |
| Features | Ergonomic, Portable, Personal, Corded, Business |
| Model Number | KG79 |
| Model Name | KG79 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns










Electric Coffee Grinder 1.7kg 110.0 W KG79 Black
Electric Coffee Grinder 1.7kg 110.0 W KG79 Black
Comes with concealed heating element and power indicator, Perfect for boiling the water faster and safer when you fancy a cup of coffee, Easy cleanup, healthy, sturdy and durable, Features a compact design which is easy for filling and pouring, Classic and cool looking appliance like this can be a great addition to any modern kitchen,
| Material | Stainless Steel |
|---|---|
| Installation | Table Top |
| Colour Name | Black |
| What's In The Box | 1 x Coffee Grinder |
| Energy Used | Electric |
| Power Source | Electric |
| Number of Cups | 5 Cups & Above |
| Product Length | 15.1 cm |
| Product Height | 26.8 cm |
| Product Width/Depth | 20.6 cm |
| Wattage | 110 W |
| Attribute Key | High Quality, Easy to use, Universal Compatibility, Durability, Sleek Design |
| Attribute Value | Yes, Yes, Yes, Yes, Yes |
| Features | Ergonomic, Portable, Personal, Corded, Business |
| Model Number | KG79 |
| Model Name | KG79 |
Original: $36.76
-65%$36.76
$12.87Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Comes with concealed heating element and power indicator, Perfect for boiling the water faster and safer when you fancy a cup of coffee, Easy cleanup, healthy, sturdy and durable, Features a compact design which is easy for filling and pouring, Classic and cool looking appliance like this can be a great addition to any modern kitchen,
| Material | Stainless Steel |
|---|---|
| Installation | Table Top |
| Colour Name | Black |
| What's In The Box | 1 x Coffee Grinder |
| Energy Used | Electric |
| Power Source | Electric |
| Number of Cups | 5 Cups & Above |
| Product Length | 15.1 cm |
| Product Height | 26.8 cm |
| Product Width/Depth | 20.6 cm |
| Wattage | 110 W |
| Attribute Key | High Quality, Easy to use, Universal Compatibility, Durability, Sleek Design |
| Attribute Value | Yes, Yes, Yes, Yes, Yes |
| Features | Ergonomic, Portable, Personal, Corded, Business |
| Model Number | KG79 |
| Model Name | KG79 |
























