Eggs Mixer 450W 3.0 L 400.0 W HR3745 / 11 White
Boasts a conic shaped beater for maximum air incorporation, Renders a 450W motor power for the toughest of doughs, Articulated to boast seamless mixing for airy batter, Decked with an automatic driven 3.0L bowl for thorough mixing, Streamlines an easy beater ejection button,
| Installation | Countertop |
|---|---|
| Colour Name | White |
| Energy Used | Electric |
| Capacity | 3 L |
| Wattage | 400 W |
| Attribute Key | Material Composition, Frequency, Cord Length, Bowl Capacity, Number Of Speed Settings |
| Attribute Value | Stainless Steel, ABS Plastic, 50/60 Hz, 1.2 mtr, 3 Liter, 5+ Turbo |
| Model Number | HR3745 / 11 |
| Model Name | Viva Collection |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns




Eggs Mixer 450W 3.0 L 400.0 W HR3745 / 11 White
Eggs Mixer 450W 3.0 L 400.0 W HR3745 / 11 White
Boasts a conic shaped beater for maximum air incorporation, Renders a 450W motor power for the toughest of doughs, Articulated to boast seamless mixing for airy batter, Decked with an automatic driven 3.0L bowl for thorough mixing, Streamlines an easy beater ejection button,
| Installation | Countertop |
|---|---|
| Colour Name | White |
| Energy Used | Electric |
| Capacity | 3 L |
| Wattage | 400 W |
| Attribute Key | Material Composition, Frequency, Cord Length, Bowl Capacity, Number Of Speed Settings |
| Attribute Value | Stainless Steel, ABS Plastic, 50/60 Hz, 1.2 mtr, 3 Liter, 5+ Turbo |
| Model Number | HR3745 / 11 |
| Model Name | Viva Collection |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Boasts a conic shaped beater for maximum air incorporation, Renders a 450W motor power for the toughest of doughs, Articulated to boast seamless mixing for airy batter, Decked with an automatic driven 3.0L bowl for thorough mixing, Streamlines an easy beater ejection button,
| Installation | Countertop |
|---|---|
| Colour Name | White |
| Energy Used | Electric |
| Capacity | 3 L |
| Wattage | 400 W |
| Attribute Key | Material Composition, Frequency, Cord Length, Bowl Capacity, Number Of Speed Settings |
| Attribute Value | Stainless Steel, ABS Plastic, 50/60 Hz, 1.2 mtr, 3 Liter, 5+ Turbo |
| Model Number | HR3745 / 11 |
| Model Name | Viva Collection |
























