Easy Touch Stand Steamer 1.4 L 1800.0 W GC487/86 White
The EasyTouch steamer is 20% more powerful* compared to predecessor models with 35g/min of powerful continuous steam concentrated through the nozzles, enabling de-wrinkling with only a few strokes, Set your preferred steam setting for optimal results on different fabrics. Use low steam for thinner fabrics and a more powerful setting for thicker fabrics and coats.,
| Material | Combination |
|---|---|
| Installation | Countertop |
| Colour Name | White |
| Appliance Capacity | 1 - 1.9 L |
| Appliance Wattage | 1600 - 1800 W |
| Capacity | 1.4 L |
| Wattage | 1800 W |
| Model Number | GC487/86 |
| Model Name | GC487/86 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns




Easy Touch Stand Steamer 1.4 L 1800.0 W GC487/86 White
Easy Touch Stand Steamer 1.4 L 1800.0 W GC487/86 White
The EasyTouch steamer is 20% more powerful* compared to predecessor models with 35g/min of powerful continuous steam concentrated through the nozzles, enabling de-wrinkling with only a few strokes, Set your preferred steam setting for optimal results on different fabrics. Use low steam for thinner fabrics and a more powerful setting for thicker fabrics and coats.,
| Material | Combination |
|---|---|
| Installation | Countertop |
| Colour Name | White |
| Appliance Capacity | 1 - 1.9 L |
| Appliance Wattage | 1600 - 1800 W |
| Capacity | 1.4 L |
| Wattage | 1800 W |
| Model Number | GC487/86 |
| Model Name | GC487/86 |
Original: $117.58
-65%$117.58
$41.15Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
The EasyTouch steamer is 20% more powerful* compared to predecessor models with 35g/min of powerful continuous steam concentrated through the nozzles, enabling de-wrinkling with only a few strokes, Set your preferred steam setting for optimal results on different fabrics. Use low steam for thinner fabrics and a more powerful setting for thicker fabrics and coats.,
| Material | Combination |
|---|---|
| Installation | Countertop |
| Colour Name | White |
| Appliance Capacity | 1 - 1.9 L |
| Appliance Wattage | 1600 - 1800 W |
| Capacity | 1.4 L |
| Wattage | 1800 W |
| Model Number | GC487/86 |
| Model Name | GC487/86 |
























