Easy Speed Steam Iron 2000 W GC1740/26 Light Blue
Lightweight and compact for easy use and storage, SteamGlide soleplate for superior gliding, Max 6 bar pump pressure,
| Material | Combination |
|---|---|
| Installation | Handheld |
| Colour Name | Light Blue |
| Appliance Wattage | 1501 to 2000 W |
| Product Length | 12.9 cm |
| Product Height | 15.6 cm |
| Product Width/Depth | 29 cm |
| Wattage | 2000 W |
| Model Number | GC1740/26 |
| Model Name | Philips EasySpeed Steam iron GC1740/26 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns






Easy Speed Steam Iron 2000 W GC1740/26 Light Blue
Easy Speed Steam Iron 2000 W GC1740/26 Light Blue
Lightweight and compact for easy use and storage, SteamGlide soleplate for superior gliding, Max 6 bar pump pressure,
| Material | Combination |
|---|---|
| Installation | Handheld |
| Colour Name | Light Blue |
| Appliance Wattage | 1501 to 2000 W |
| Product Length | 12.9 cm |
| Product Height | 15.6 cm |
| Product Width/Depth | 29 cm |
| Wattage | 2000 W |
| Model Number | GC1740/26 |
| Model Name | Philips EasySpeed Steam iron GC1740/26 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Lightweight and compact for easy use and storage, SteamGlide soleplate for superior gliding, Max 6 bar pump pressure,
| Material | Combination |
|---|---|
| Installation | Handheld |
| Colour Name | Light Blue |
| Appliance Wattage | 1501 to 2000 W |
| Product Length | 12.9 cm |
| Product Height | 15.6 cm |
| Product Width/Depth | 29 cm |
| Wattage | 2000 W |
| Model Number | GC1740/26 |
| Model Name | Philips EasySpeed Steam iron GC1740/26 |
























