Dry Iron 1000.0 W NI22AWT White/Silver
Cruises a meticulous technology that assists in making your work easier, Compactly structured that makes portability effortless, Splurges a well crafted exterior that boasts extensive utilisation,
| Material | Stainless Steel |
|---|---|
| Installation | Handheld |
| Colour Name | White/Silver |
| Energy Used | Electric |
| Appliance Wattage | Up to 1000 W |
| Wattage | 1000 W |
| Features | Corded |
| Model Number | NI22AWT |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns





Dry Iron 1000.0 W NI22AWT White/Silver
Dry Iron 1000.0 W NI22AWT White/Silver
Cruises a meticulous technology that assists in making your work easier, Compactly structured that makes portability effortless, Splurges a well crafted exterior that boasts extensive utilisation,
| Material | Stainless Steel |
|---|---|
| Installation | Handheld |
| Colour Name | White/Silver |
| Energy Used | Electric |
| Appliance Wattage | Up to 1000 W |
| Wattage | 1000 W |
| Features | Corded |
| Model Number | NI22AWT |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Cruises a meticulous technology that assists in making your work easier, Compactly structured that makes portability effortless, Splurges a well crafted exterior that boasts extensive utilisation,
| Material | Stainless Steel |
|---|---|
| Installation | Handheld |
| Colour Name | White/Silver |
| Energy Used | Electric |
| Appliance Wattage | Up to 1000 W |
| Wattage | 1000 W |
| Features | Corded |
| Model Number | NI22AWT |
























