Drum Type Multipurpose Wet And Dry Vacuum Cleaner 17.0 L 1000.0 W WD 3 *AE Yellow
Special cartridge filter, Newly developed floor nozzle and suction hose, Removable handle, Practical blower function,
| Installation | Freestanding |
|---|---|
| Colour Name | Yellow |
| Energy Used | Electric |
| Vacuum Dust Capacity | 2L and Above |
| Product Length | 388 mm |
| Product Height | 503 mm |
| Product Width/Depth | 388 mm |
| Capacity | 17 L |
| Wattage | 1000 W |
| Attribute Key | Energy (Watts), Container capacity (l), Container Material, Voltage (V), Weight |
| Attribute Value | 1000, 17, Plastic, 220 - 240, 5.6 kg |
| Model Number | WD 3 *AE |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns







Drum Type Multipurpose Wet And Dry Vacuum Cleaner 17.0 L 1000.0 W WD 3 *AE Yellow
Drum Type Multipurpose Wet And Dry Vacuum Cleaner 17.0 L 1000.0 W WD 3 *AE Yellow
Special cartridge filter, Newly developed floor nozzle and suction hose, Removable handle, Practical blower function,
| Installation | Freestanding |
|---|---|
| Colour Name | Yellow |
| Energy Used | Electric |
| Vacuum Dust Capacity | 2L and Above |
| Product Length | 388 mm |
| Product Height | 503 mm |
| Product Width/Depth | 388 mm |
| Capacity | 17 L |
| Wattage | 1000 W |
| Attribute Key | Energy (Watts), Container capacity (l), Container Material, Voltage (V), Weight |
| Attribute Value | 1000, 17, Plastic, 220 - 240, 5.6 kg |
| Model Number | WD 3 *AE |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Special cartridge filter, Newly developed floor nozzle and suction hose, Removable handle, Practical blower function,
| Installation | Freestanding |
|---|---|
| Colour Name | Yellow |
| Energy Used | Electric |
| Vacuum Dust Capacity | 2L and Above |
| Product Length | 388 mm |
| Product Height | 503 mm |
| Product Width/Depth | 388 mm |
| Capacity | 17 L |
| Wattage | 1000 W |
| Attribute Key | Energy (Watts), Container capacity (l), Container Material, Voltage (V), Weight |
| Attribute Value | 1000, 17, Plastic, 220 - 240, 5.6 kg |
| Model Number | WD 3 *AE |
























