Doule Ring Hot Plate 2000W 2000.0 W BM-223 Silver/Black
2000W thermal coil element and thermostat control for precise heating, Constructed with durable quality material for prolonged use, With ultra-thin design, itās lightweight and portable for easy handling and storage, Two cooking surfaces offers independent temperature control, Perfect for single, fit in the tiniest Studio kitchens, RV, apartment,
| Material | Iron |
|---|---|
| Installation | Countertop |
| Colour Name | Silver/Black |
| Energy Used | Electric |
| Product Length | 31.73 cm |
| Product Height | 39.36 cm |
| Product Width/Depth | 33.02 cm |
| Wattage | 2000 W |
| Model Number | BM-223 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns


Doule Ring Hot Plate 2000W 2000.0 W BM-223 Silver/Black
Doule Ring Hot Plate 2000W 2000.0 W BM-223 Silver/Black
2000W thermal coil element and thermostat control for precise heating, Constructed with durable quality material for prolonged use, With ultra-thin design, itās lightweight and portable for easy handling and storage, Two cooking surfaces offers independent temperature control, Perfect for single, fit in the tiniest Studio kitchens, RV, apartment,
| Material | Iron |
|---|---|
| Installation | Countertop |
| Colour Name | Silver/Black |
| Energy Used | Electric |
| Product Length | 31.73 cm |
| Product Height | 39.36 cm |
| Product Width/Depth | 33.02 cm |
| Wattage | 2000 W |
| Model Number | BM-223 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
2000W thermal coil element and thermostat control for precise heating, Constructed with durable quality material for prolonged use, With ultra-thin design, itās lightweight and portable for easy handling and storage, Two cooking surfaces offers independent temperature control, Perfect for single, fit in the tiniest Studio kitchens, RV, apartment,
| Material | Iron |
|---|---|
| Installation | Countertop |
| Colour Name | Silver/Black |
| Energy Used | Electric |
| Product Length | 31.73 cm |
| Product Height | 39.36 cm |
| Product Width/Depth | 33.02 cm |
| Wattage | 2000 W |
| Model Number | BM-223 |
























