DONUT MAKER
12PCS DONUT MAKER, COOL TOUCH HOUSING HEAT INSULATED HANDLE, PILOT LIGHT AND LOCKING SYSTEM, NON STICK COATING PLATE FOR EASY CLEANING, THERMOSTATICALLY CONTROLLED SAFETY THERMAL CUT-OUT AND THERMO FUSE,
| Material | Ceramic |
|---|---|
| Installation | Built-In |
| Colour Name | WHITE |
| Energy Used | Electric |
| Product Length | 290 mm |
| Product Height | 324 mm |
| Product Width/Depth | 90 mm |
| Wattage | 1200 W |
| Features | Auto Shut Off |
| Model Number | BM-7063 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns




DONUT MAKER
DONUT MAKER
12PCS DONUT MAKER, COOL TOUCH HOUSING HEAT INSULATED HANDLE, PILOT LIGHT AND LOCKING SYSTEM, NON STICK COATING PLATE FOR EASY CLEANING, THERMOSTATICALLY CONTROLLED SAFETY THERMAL CUT-OUT AND THERMO FUSE,
| Material | Ceramic |
|---|---|
| Installation | Built-In |
| Colour Name | WHITE |
| Energy Used | Electric |
| Product Length | 290 mm |
| Product Height | 324 mm |
| Product Width/Depth | 90 mm |
| Wattage | 1200 W |
| Features | Auto Shut Off |
| Model Number | BM-7063 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
12PCS DONUT MAKER, COOL TOUCH HOUSING HEAT INSULATED HANDLE, PILOT LIGHT AND LOCKING SYSTEM, NON STICK COATING PLATE FOR EASY CLEANING, THERMOSTATICALLY CONTROLLED SAFETY THERMAL CUT-OUT AND THERMO FUSE,
| Material | Ceramic |
|---|---|
| Installation | Built-In |
| Colour Name | WHITE |
| Energy Used | Electric |
| Product Length | 290 mm |
| Product Height | 324 mm |
| Product Width/Depth | 90 mm |
| Wattage | 1200 W |
| Features | Auto Shut Off |
| Model Number | BM-7063 |
























