Digital Air Fryer XXL 2.4KG 1800W With Rapid Hot Air Circulation For Frying,Grilling,Broiling,Roasting,Baking And Toasting 5.5 L 1800.0 W HFP50.000BK Black
Comes with touch screen display, Prevents overheating of your dish, gives you perfectly cooked dish, Heat resistant durable steel sheet which can be used for precise circulation of hot air to cook fast, Healthy way to fry, grill or roast, Features adjustable temperature controller, This air fryer is made of premium-quality materials and is designed and manufactured to make your everyday cooking easier, The 3.5-liter digital air fryer ranks high in both looks and efficiency, Features cool touch housing and handle, Suitable for oil-free cooking and making fries, bread, cake, meat, chicken, steak, etc, Easy to clean and maintain,
| Material | Plastic |
|---|---|
| Installation | Countertop |
| Colour Name | Black |
| What's In The Box | Air Fryer |
| Energy Used | Electric |
| Appliance Capacity | 5 L & Above |
| Appliance Wattage | 1500 - 1999 W |
| Dishwasher Safe | No |
| Adjustable Temperature | No |
| Product Length | 8.1 cm |
| Product Height | 8.4 cm |
| Product Width/Depth | 12.7 cm |
| Capacity | 5.5 L |
| Wattage | 1800 W |
| Attribute Key | Automatic shut-off, On/off switch, Temperature control, Power-on light, Time control |
| Attribute Value | Yes, Yes, Yes, Yes, Yes |
| Features | Ergonomic, Auto Shut Off, Mechanical, Personal, Travel |
| Model Number | HFP50.000BK |
| Model Name | HFP50.000BK |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns











Digital Air Fryer XXL 2.4KG 1800W With Rapid Hot Air Circulation For Frying,Grilling,Broiling,Roasting,Baking And Toasting 5.5 L 1800.0 W HFP50.000BK Black
Digital Air Fryer XXL 2.4KG 1800W With Rapid Hot Air Circulation For Frying,Grilling,Broiling,Roasting,Baking And Toasting 5.5 L 1800.0 W HFP50.000BK Black
Comes with touch screen display, Prevents overheating of your dish, gives you perfectly cooked dish, Heat resistant durable steel sheet which can be used for precise circulation of hot air to cook fast, Healthy way to fry, grill or roast, Features adjustable temperature controller, This air fryer is made of premium-quality materials and is designed and manufactured to make your everyday cooking easier, The 3.5-liter digital air fryer ranks high in both looks and efficiency, Features cool touch housing and handle, Suitable for oil-free cooking and making fries, bread, cake, meat, chicken, steak, etc, Easy to clean and maintain,
| Material | Plastic |
|---|---|
| Installation | Countertop |
| Colour Name | Black |
| What's In The Box | Air Fryer |
| Energy Used | Electric |
| Appliance Capacity | 5 L & Above |
| Appliance Wattage | 1500 - 1999 W |
| Dishwasher Safe | No |
| Adjustable Temperature | No |
| Product Length | 8.1 cm |
| Product Height | 8.4 cm |
| Product Width/Depth | 12.7 cm |
| Capacity | 5.5 L |
| Wattage | 1800 W |
| Attribute Key | Automatic shut-off, On/off switch, Temperature control, Power-on light, Time control |
| Attribute Value | Yes, Yes, Yes, Yes, Yes |
| Features | Ergonomic, Auto Shut Off, Mechanical, Personal, Travel |
| Model Number | HFP50.000BK |
| Model Name | HFP50.000BK |
Original: $97.27
-65%$97.27
$34.04Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Comes with touch screen display, Prevents overheating of your dish, gives you perfectly cooked dish, Heat resistant durable steel sheet which can be used for precise circulation of hot air to cook fast, Healthy way to fry, grill or roast, Features adjustable temperature controller, This air fryer is made of premium-quality materials and is designed and manufactured to make your everyday cooking easier, The 3.5-liter digital air fryer ranks high in both looks and efficiency, Features cool touch housing and handle, Suitable for oil-free cooking and making fries, bread, cake, meat, chicken, steak, etc, Easy to clean and maintain,
| Material | Plastic |
|---|---|
| Installation | Countertop |
| Colour Name | Black |
| What's In The Box | Air Fryer |
| Energy Used | Electric |
| Appliance Capacity | 5 L & Above |
| Appliance Wattage | 1500 - 1999 W |
| Dishwasher Safe | No |
| Adjustable Temperature | No |
| Product Length | 8.1 cm |
| Product Height | 8.4 cm |
| Product Width/Depth | 12.7 cm |
| Capacity | 5.5 L |
| Wattage | 1800 W |
| Attribute Key | Automatic shut-off, On/off switch, Temperature control, Power-on light, Time control |
| Attribute Value | Yes, Yes, Yes, Yes, Yes |
| Features | Ergonomic, Auto Shut Off, Mechanical, Personal, Travel |
| Model Number | HFP50.000BK |
| Model Name | HFP50.000BK |
























