Digital Air Fryer With Rapid Hot Air Circulation For Frying,Grilling,Broiling,Roasting,Baking And ToastingDigital Air Fryer With Rapid Hot Circulation for Frying, Grilling, Broiling, Roasting, Baking And Toasting 3.8 L 1500.0 W HFP30 Black
XL 1.7Kg 3.8L Capacity, Touch Screen Display, Only 1 Spoon Oil, Fry,Grill, Roast, Bake, Non-stick coating removable basket with handle,
| Material | Plastic |
|---|---|
| Installation | Countertop |
| Colour Name | Black |
| What's In The Box | 1x Air Fryer,User manual |
| Energy Used | Electric |
| Appliance Capacity | 3 - 4.9 L |
| Appliance Wattage | 1500 - 1999 W |
| Dishwasher Safe | No |
| Adjustable Temperature | No |
| Product Length | 30.7 cm |
| Product Height | 42.1 cm |
| Product Width/Depth | 31.5 cm |
| Capacity | 3.8 L |
| Wattage | 1500 W |
| Attribute Key | Easy to clean, Cool Touch handle and Housing, Dishwasher safe parts, High speed Air circulation, Timer |
| Attribute Value | Yes, Yes, Yes, Yes, Up to 60 min |
| Features | Adjustable Temperature, Corded, Ergonomic, Indicator Lights, Multi-Function |
| Model Number | HFP30 |
| Model Name | HFP30.000BK |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns







Digital Air Fryer With Rapid Hot Air Circulation For Frying,Grilling,Broiling,Roasting,Baking And ToastingDigital Air Fryer With Rapid Hot Circulation for Frying, Grilling, Broiling, Roasting, Baking And Toasting 3.8 L 1500.0 W HFP30 Black
Digital Air Fryer With Rapid Hot Air Circulation For Frying,Grilling,Broiling,Roasting,Baking And ToastingDigital Air Fryer With Rapid Hot Circulation for Frying, Grilling, Broiling, Roasting, Baking And Toasting 3.8 L 1500.0 W HFP30 Black
XL 1.7Kg 3.8L Capacity, Touch Screen Display, Only 1 Spoon Oil, Fry,Grill, Roast, Bake, Non-stick coating removable basket with handle,
| Material | Plastic |
|---|---|
| Installation | Countertop |
| Colour Name | Black |
| What's In The Box | 1x Air Fryer,User manual |
| Energy Used | Electric |
| Appliance Capacity | 3 - 4.9 L |
| Appliance Wattage | 1500 - 1999 W |
| Dishwasher Safe | No |
| Adjustable Temperature | No |
| Product Length | 30.7 cm |
| Product Height | 42.1 cm |
| Product Width/Depth | 31.5 cm |
| Capacity | 3.8 L |
| Wattage | 1500 W |
| Attribute Key | Easy to clean, Cool Touch handle and Housing, Dishwasher safe parts, High speed Air circulation, Timer |
| Attribute Value | Yes, Yes, Yes, Yes, Up to 60 min |
| Features | Adjustable Temperature, Corded, Ergonomic, Indicator Lights, Multi-Function |
| Model Number | HFP30 |
| Model Name | HFP30.000BK |
Original: $84.93
-65%$84.93
$29.73Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
XL 1.7Kg 3.8L Capacity, Touch Screen Display, Only 1 Spoon Oil, Fry,Grill, Roast, Bake, Non-stick coating removable basket with handle,
| Material | Plastic |
|---|---|
| Installation | Countertop |
| Colour Name | Black |
| What's In The Box | 1x Air Fryer,User manual |
| Energy Used | Electric |
| Appliance Capacity | 3 - 4.9 L |
| Appliance Wattage | 1500 - 1999 W |
| Dishwasher Safe | No |
| Adjustable Temperature | No |
| Product Length | 30.7 cm |
| Product Height | 42.1 cm |
| Product Width/Depth | 31.5 cm |
| Capacity | 3.8 L |
| Wattage | 1500 W |
| Attribute Key | Easy to clean, Cool Touch handle and Housing, Dishwasher safe parts, High speed Air circulation, Timer |
| Attribute Value | Yes, Yes, Yes, Yes, Up to 60 min |
| Features | Adjustable Temperature, Corded, Ergonomic, Indicator Lights, Multi-Function |
| Model Number | HFP30 |
| Model Name | HFP30.000BK |
























