Deluxe Rice Cooker 1.8 L NS-5005 White
Enjoy up to 6 cups of perfectly cooked rice with ideal rice cooker, Constructed with durable quality material for prolonged use, Non-stick pot and dishwasher safe lid for easy clean-up, When cooking is done, the unit automatically switches from cook to warm,
| Material | Plastic |
|---|---|
| Installation | Countertop |
| Colour Name | White |
| Energy Used | Electric |
| Product Length | 28.5 cm |
| Product Height | 32 cm |
| Product Width/Depth | 28.5 cm |
| Capacity | 1.8 L |
| Attribute Key | Capacity |
| Attribute Value | 1.8 L |
| Model Number | NS-5005 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns



Deluxe Rice Cooker 1.8 L NS-5005 White
Deluxe Rice Cooker 1.8 L NS-5005 White
Enjoy up to 6 cups of perfectly cooked rice with ideal rice cooker, Constructed with durable quality material for prolonged use, Non-stick pot and dishwasher safe lid for easy clean-up, When cooking is done, the unit automatically switches from cook to warm,
| Material | Plastic |
|---|---|
| Installation | Countertop |
| Colour Name | White |
| Energy Used | Electric |
| Product Length | 28.5 cm |
| Product Height | 32 cm |
| Product Width/Depth | 28.5 cm |
| Capacity | 1.8 L |
| Attribute Key | Capacity |
| Attribute Value | 1.8 L |
| Model Number | NS-5005 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Enjoy up to 6 cups of perfectly cooked rice with ideal rice cooker, Constructed with durable quality material for prolonged use, Non-stick pot and dishwasher safe lid for easy clean-up, When cooking is done, the unit automatically switches from cook to warm,
| Material | Plastic |
|---|---|
| Installation | Countertop |
| Colour Name | White |
| Energy Used | Electric |
| Product Length | 28.5 cm |
| Product Height | 32 cm |
| Product Width/Depth | 28.5 cm |
| Capacity | 1.8 L |
| Attribute Key | Capacity |
| Attribute Value | 1.8 L |
| Model Number | NS-5005 |
























