Dedica Pump EsPresso And Coffee Machine EC685.BK Black
Enjoy your favourite coffee, whether that is a strong espresso or frothy cappuccino, Has easy-to-use control panel with 3 illuminated buttons, Features on/off button with automatic standby to save energy consumption after a period of non-use, Adjustable cappuccino system helps you make perfect hot milk, milk frother for cappuccinos and hot water for teas and infusions, Also has flow stop function to personalize your coffee length,
| Material | Metal |
|---|---|
| Colour Name | Black |
| Product Length | 16 cm |
| Product Height | 36.6 cm |
| Product Width/Depth | 20.6 cm |
| Attribute Key | Weight, Pump Pressure |
| Attribute Value | 4 kg, 15 Bar |
| Model Number | EC685.BK |
| Model Name | Dedica |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns




Dedica Pump EsPresso And Coffee Machine EC685.BK Black
Dedica Pump EsPresso And Coffee Machine EC685.BK Black
Enjoy your favourite coffee, whether that is a strong espresso or frothy cappuccino, Has easy-to-use control panel with 3 illuminated buttons, Features on/off button with automatic standby to save energy consumption after a period of non-use, Adjustable cappuccino system helps you make perfect hot milk, milk frother for cappuccinos and hot water for teas and infusions, Also has flow stop function to personalize your coffee length,
| Material | Metal |
|---|---|
| Colour Name | Black |
| Product Length | 16 cm |
| Product Height | 36.6 cm |
| Product Width/Depth | 20.6 cm |
| Attribute Key | Weight, Pump Pressure |
| Attribute Value | 4 kg, 15 Bar |
| Model Number | EC685.BK |
| Model Name | Dedica |
Original: $144.96
-65%$144.96
$50.74Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Enjoy your favourite coffee, whether that is a strong espresso or frothy cappuccino, Has easy-to-use control panel with 3 illuminated buttons, Features on/off button with automatic standby to save energy consumption after a period of non-use, Adjustable cappuccino system helps you make perfect hot milk, milk frother for cappuccinos and hot water for teas and infusions, Also has flow stop function to personalize your coffee length,
| Material | Metal |
|---|---|
| Colour Name | Black |
| Product Length | 16 cm |
| Product Height | 36.6 cm |
| Product Width/Depth | 20.6 cm |
| Attribute Key | Weight, Pump Pressure |
| Attribute Value | 4 kg, 15 Bar |
| Model Number | EC685.BK |
| Model Name | Dedica |
























